Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Co trzeba wiedzieć o lapach z rattanu?

 

Lapy z rattanu cieszą się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane faktem, iż jest uniwersalna, dzięki temu idealnie wkomponuje się w każdy klimat pomieszczenia. Dodatkowo w społeczeństwa wzrasta chęć, na wybór produktów naturalnych i ekologicznych mają, to na uwadze przy wyborze lamp decydują się właśnie na takie modele. Jeżeli dobierzemy do naszego domu odpowiednie dodatki, to może się stać miłym i przyjemnym miejscem do spędzania wolnych chwil. 

Co wyróżnia lampy rattanowe?

Zarówno lampy rattanowe czarne, jak i kolorowe są wykonane z rotangu. Jest to określone grupa roślin, w których skład wchodzi m.in.: trzcina hiszpańska czy indyjska, a to jedynie kilka z nich. W praktyce meble typu rattanowe mogą zostać wykonane  z różnych roślin, ponieważ rotang to grupa wielu gatunków palm rosnących w lasach tropikalnych Azji. Ich dużymi atutami jest brak potrzeby posiadania wyspecjalizowanej gleby i bez problemu dostosowują się do zmieniających się warunków klimatycznych.lampa z rattanu

Jak się robi wytwory z rattanu?

Dzięki ich charakterystycznym właściwością jesteśmy w stanie podczas produkcji uzyskać niepowtarzalny kształt przykładowo mebli czy lamp. Aby stworzyć piękne lampy rattanowe wiszące, wykorzystuje się możliwości plastyczne ułożenia poszczególnych pędów. Jednakże do uzyskania możliwości formatowania roślin pierw trzeba potraktować roślinę parą wodą. Następnie rattan jest suszony, obramiany oraz na samym końcu zabezpieczany. Do wyboru mamy lampy rattanowe wiszące albo stojące oraz wzór na lampach zależy już od naszych preferencji, gdyż na rynku występuje wiele wzorów.