Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Do czego służy moduł keystone?

Rozbudowane instalacje sieci komputerowych wymagają rozwiązań, które pozwolą na szybki i łatwe dołączanie do nich nowych urządzeń. Popularnym rozwiązaniem są panele krosownicze, które umożliwiają szybką rozbudowę sieci o nowe gałęzie. Natomiast przyłączanie nowych terminali realizowane jest za pomocą gniazd abonenckich. W obydwu tych rozwiązaniach dużą rolę odgrywają moduły keystone. Są to niewielkie rozmiarami elementy, które z jednej strony posiadają najczęściej wtyk typu Ethernet RJ-45, a z drugiej otwory do przyłączenia kabla sieciowego.

Powyższe rozwiązanie wykorzystuje się chętnie w sieciach przemysłowych, zwłaszcza takich które służą do monitoringu wizyjnego, za pomocą tak zwanych kamer IP. Te urządzenia wizyjne przekazują sygnał za pomocą zwyczajnej sieci komputerowej, co ułatwia zmianę ich lokalizacji i podłączanie nowych. By możliwie najbardziej ułatwić pracownikom to zadanie, stosuje się panele oraz gniazda złożone z modułów keystone. Pozwala to na ich szybką instalację, podłączenie do sieci, a następnie wykorzystanie do dowolnych celów, takich jak podłączenie terminala komputerowego, nowej gałęzi sieci, albo kamery IP systemu monitoringu wizyjnego.

Typowy moduł keystone ze sklepu Napad.pl zaprojektowany jest tak, by pozwalał na szybkie i pewne podłączenie przewodu sieciowego. Nie trzeba do tego celu wykorzystywać żadnych narzędzi, takich jak chociażby zaciskarki. Otwory do podłączenia konkretnych żył kabla w gnieździe oznaczone są kolorami, dzięki czemu nie można się pomylić. Po umieszczeniu żył w odpowiednich miejscach, pozostaje tylko zatrzasnąć plastikową zapadkę, która uniemożliwi ich wysunięcie się.