Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Jak działa oświetlenie zewnętrzne? Czym są zasilane lampy zewnętrzne?

Lampy zewnętrzne służą do oświetlania terenów zewnętrznych. Są zazwyczaj wyposażone w źródło światła, takie jak żarówki halogenowe, LEDy lub świetlówki. Źródło światła może być zasilane energią elektryczną lub bateriami.

Na czym polega oświetlenie zewnętrzne?

lampy zewnętrzne tin maxiLampa zewnętrzna jest zazwyczaj wolnostojącym urządzeniem z podstawą i źródłem światła, i jest montowana na słupie, ogrodzeniu lub maszcie. Występują w różnych kształtach, takich jak cylinder, stożek, wielokąt, kula i prostokąt. Kształty te pozwalają na lepsze oświetlenie niektórych powierzchni. Lampy zewnętrzne mogą być wyposażone w reflektory, które pomagają rozprzestrzeniać światło.

Lampy zewnętrzne mogą być zasilane lampami halogenowymi, świetlówkami lub lampami LED. Lampy halogenowe wykorzystują do oświetlenia mieszaninę gazu szlachetnego i halogenu. Są one bardziej wydajne i zużywają mniej energii niż lampy fluorescencyjne. Świetlówki są bardzo wydajne, zużywają mniej energii i działają dłużej niż halogenowe. Lampy LED wykorzystują diody emitujące światło (LED) do emitowania światła. Są jeszcze bardziej energooszczędne niż lampy fluorescencyjne i mają dłuższą żywotność.

By zobaczyć jak prezentują się dobrej jakości lampy zewnętrzne możemy zobaczyć ofertę w Hurtowni Światła, szeroki wybór pozwoli nam na znalezienie czegoś, co jest aktualnie potrzebne.

Jak są zasilane lampy zewnętrzne?

Modele mogą być zasilane bateriami lub energią elektryczną. Prąd jest uzyskiwany z sieci elektrycznej, która może być zarówno prądem zmiennym jak i stałym. Mogą być wyposażone w czujniki, które wykrywają ruch i po wykryciu ruchu oświetlają określony obszar. W istocie są zaprojektowane tak, aby zapewnić efektywne oświetlenie w zastosowaniach zewnętrznych, takich jak parkingi, ogrody i parki.