Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Jak zaprojektować oświetlenie w domu?

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie, w którym się przebywa ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Z pewnością, każda osoba, która długo przebywa na przykład w markecie, czuje się po kilku godzinach przytłoczona jarzeniówkami, które intensywnie świecą i powodują, że oczy robią się zmęczone i suche. Dlatego tak ważne jest, aby w naszym domu mieć oświetlenie, w którym wzrok może odpocząć. Podczas remontu czy prac wykończeniowych nad nowym mieszkaniem, warto skonsultować się z elektrykiem i architektem wnętrz co do oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Zespół fachowców doradzi nam, gdzie założyć żarówki LED a gdzie powiesić żyrandol z ciepłym źródłem światła.

Jak dopasować oświetlenie do stylu w domu?

Jeśli już zapadnie decyzja, jak zaprojektować elektrykę w domu oraz jakie źródło światła wybrać, przychodzi czas na bardziej przyjemne i przyziemne sprawy – wybór żyrandoli. O gustach nie powinno się dyskutować. Jednemu odpowiadać będą lampy rustykalne, innej osobie utrzymane w surowej, skandynawskiej formie. Obojętnie, czy kusi nas swojski klimat czy prostota i minimalizm, warto dobrać żyrandole tak, aby dawały one dużo światła i były spójne z całościowym wystrojem domu. Oczywiście, są osoby, które doskonale mieszają style. Decydują się na intensywną czerwoną ścianę w salonie, którą świetnie łączą z PRL-owskim kredensem. Warto jednak postawić na jeden konkretny styl i pod niego dokupić dodatki – wówczas ma się pewność, że wszystko ładnie ze sobą współgra, a kompozycja naszego domu jest niejako zamkniętą całością.

Gdzie dostać rustykalne lampy?

W ostatnich latach serce wielu osób podbił klimat rustykalny we wnętrzach. Charakteryzują go ciepłe tonacje, neutralne kolory – piaskowe beże, ciepłe szarości, a także miękkie tkaniny na wygodnych fotelach. Ten swojski klimat przywodzi na myśl wielu osobom dzieciństwo i sprawia, że człowiek czuje się naprawdę komfortowo i miło. Do takiego wnętrza bez wątpienia pasują lampy rustykalne z candellux.com.pl. Znaleźć je można w salonach producentów mebli a także przez Internet. Jednak najlepiej jeśli taki przedmiot uda nam się kupić na tak zwanym pchlim targu. Wówczas taka lampa nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, niesie za sobą pewną historię i niedopowiedzianą tajemnicę tego, co pod jej światłem rozgrywało się w poprzednich domach. Takie przedmioty z drugiej ręki, nadają niesamowitego klimatu, którego nie są w stanie odtworzyć nowopowstałe na linii produkcyjnej akcesoria i dodatki do dekoracji wnętrz. Choć również i nimi można zbudować fajny klimat w domu.