Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Jakie oświetlenie do sypialni wybrać?

Wiele osób podczas aranżowania przestrzeni sypialni zastanawia się, które lampy do sypialni wybrać. Oświetlenie do sypialni nie może być zbyt jasne, ponieważ może powodować dyskomfort u osób zbyt wrażliwych. Nie może też być zbyt ciemne, gdyż osoby lubiące poczytać książkę przed snem będą miały z tym problem. Jak więc dostosować oświetlenie tego pomieszczenia zgodnie ze swoimi upodobaniami i preferencjami? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Lampy ścienne

Klasycznym i bardzo dobrym wyborem będą lampy ścienne. Pozwolą one rozjaśnić pomieszczenie, ale nie będą zbyt intensywnie kierować światła w te miejsca, w których domownicy chcieliby ich uniknąć, a więc na łóżko. To oczywiście nie oznacza, że łóżko zostanie niedoświetlone, chodzi bowiem o równomierny rozkład światła.

Warto stosować takie lampy w odpowiedniej odległości od łóżka, aby oświetlały, ale nie raziły.

 

Lampy stojące

Idealny wybór do sypialni z wielu względów:

  • są mobilne, więc można je przesuwać z miejsca na miejsce (przemeblowanie sypialni z takimi lampami nie przedstawia żadnych trudności);
  • rzucają strumień światła, który jest stosunkowo mocno skupiony w jednym miejscu, mogą więc służyć jako pomoc dla tych wszystkich, którzy lubią poczytać w łóżku;
  • ich estetyka jest nierzadko zachwycająca, poza tym mogą stanowić stylowy, uniwersalny i funkcjonalny dodatek w każdej sypialni.

 

Lampy wiszące

Zdecydowanie mniej popularny rodzaj lamp (chociaż to oczywiście zależy od preferencji danej osoby), który robi niesamowite wrażenie. Zwłaszcza wtedy, gdy wiszą na długich sznurach po obu stronach łóżka, czyniąc niesamowity wręcz efekt. Polecane wszystkim estetom i miłośnikom niestandardowych rozwiązań.