Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Lampy do każdego pomieszczenia

Każde wnętrze wymaga odpowiedniego oświetlenia. Lampy nie tylko mają dawać dostosowane do użytkownika światło, ale także dobrze komponować się z aranżacją pomieszczenia. Styl, praktyczne zastosowanie i oczywiście nowoczesne podejście technologiczne, to poszukiwane przez klientów cechy idealnych lamp.

Lampy dla każdego

Przeszukując sklep z lampami, klient sugeruje się przede wszystkim miejscem przeznaczenia oraz funkcjami, jakie ma pełnić lampa. Wyróżnić można kilka podstawowych typów oświetlenia, jakie można znaleźć w sklepie z oświetleniem.

  • Sufitowe — jest zazwyczaj głównym źródłem światła w pomieszczeniu. Często spotykane są zarówno kilkupunktowe reflektorowe jak i z abażurem. Zajmują miejsce tuż przy suficie.
  • Wiszące — również są typem głównego źródła światła, lecz wiszą na dłuższym przewodzie i zazwyczaj wyróżniają się żyrandolem lub kloszem.
  • Ścienne — dodatkowe źródło światła w pomieszczeniach lub korytarzach czy na schodach. Zamocowane na ścianie w formie kinkietów lub punktowe.
  • Podłogowe — stawiane są na podłodze, występują w formie wysokich i niskich lamp. Mają za zadanie oświetlać najbliższą przestrzeń lub wręcz samą podłogę, by tylko dodawać klimatu i pomagać w orientacji.
  • Stołowe — zajmują mało miejsca i mają małe rozmiary, każdy może je postawić na jakimś meblu, stole, komodzie, czy też półce.
  • Biurkowe — bardzo podobne do stołowych, ale bardziej funkcjonalne w przypadku pracy przy biurku. Dają możliwość dostosowania kierunku światła.

Poszukiwania online

Każdy sklep z oświetleniem, a w szczególności ten, przyciąga uwagę najróżniejszymi lampami, lecz lokale są ograniczone przestrzennie. O wiele bardziej komfortowy może być sklep internetowy z oświetleniem, który posiada o wiele większy asortyment niż tradycyjny sklep z lampami. Każdy, kto szuka odpowiedniego źródła światła, chętnie zrobi to, siedząc wygodnie i przeglądając produkty z dokładnym opisem i zdjęciami, popijając przy tym kawę czy herbatę. Sklep internetowy z oświetleniem to duże ułatwienie dla kupującego, który posiada pełną kontrolę nad przebiegiem zakupów.