Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Oświetlenie LED do domu

Większość z nas przyzwyczaiła się już do terminu LED, który oznacza diodę elektroluminescencyjną. Oświetlenie tego typu jest uznawane za nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne. Pomimo nieco wyższego kosztu niż tradycyjne żarówki, oświetlenie LED zużywa znacznie mniej prądu, a dzięki swojej trwałości wymaga wymiany raz na bardzo długi czas. Konsumenci doceniają także możliwość wyboru temperatury barwowej światła, a w przypadku modułów RGB możliwość całkowitego dostosowania koloru do swoich potrzeb. Obecnie niemal każdy sklep z oprawami i oświetleniem skupia się na sprzedaży tego typu światła dla domu, gdyż jest ono znacznie bardziej pożądane przez klientów.

Oświetlenie LED sterowane z aplikacji

źródła światła led

Coraz więcej producentów umożliwia połączenie żarówek z domową siecią bezprzewodową, dzięki czemu możliwe jest sterowanie kompatybilnymi żarówkami z poziomu smartfonu lub tabletu. Gotowe scenariusze pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w zależności od nastroju domowników, a także wydawać polecenia, gdy pozostajemy poza domem. Każdy z aplikacją jest w stanie szybko sprawdzić, czy nie zostawił włączonego światła przed wyjściem z domu. Na pewno dobrą ofertę znajdziesz na https://hurtownia-swiatla.pl/zrodla-led.

Oświetlenie LED ambientowe

Popularność zyskują także żarówki LED stosowane do tak zwanego oświetlenia ambientowego. Zwykle w tym celu wykorzystywane są taśmy LED, które można łatwo ukryć za meblem lub sprzętem RTV. Najczęściej podświetlany od tyłu jest telewizor, ale coraz częściej taśmy LED umieszcza się także w szczelinach mebli, a także ukryte w zakamarkach sufitu. Delikatne światło stwarza wtedy niepowtarzalny klimat.