Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Oświetlenie ledowe – dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie ledowe cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z wielu zalet jakie wiążą się z korzystaniem właśnie z tego typu oświetlenia. Jeśli ktoś zastanawia się czy żarówki ledowe to dobre rozwiązanie to warto, aby poznać kilka korzyści związanych z ich zastosowaniem.

Efektywność energetyczna

Żarówki reflektorowe LED to przede wszystkim bardzo duża efektywność energetyczna. Innymi słowy, oświetlenie ledowe pobiera znacznie mniej prądu w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Dlatego oświetlenie ledowe polecane jest głównie w przypadku pomieszczeń, w których światło pali się niemal przez cały czas.

Duża żywotność

Mówiąc o żarówkach ledowych nie można nie wspomnieć o ich wysokiej żywotności. Tradycyjna żarówka świecić może zaledwie do 1000 godzin. Tymczasem czas świecenia żarówki ledowej sięgać może nawet do 50 000 godzin. Oznacza to, że zakup żarówek ledowych do dobra inwestycja na bardzo długi czas.

Wyjątkowa estetyka

Oświetlenie ledowe to również bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, dla których bardzo ważna jest estetyka. Na rynku dostępne są żarówki ledowe o różnych kształtach i co ważne o różnych barwach. Pozwala to na stworzenie wyjątkowego klimatu w każdym pomieszczeniu. Ledy często wykorzystywane są choćby do oświetlenia sypialni.

Jak zatem widać, z oświetleniem ledowym wiąże się bardzo wiele zalet. To zarówno oszczędność finansowa, jak i ogromne możliwości dekoracyjne. Nie może zatem dziwić, że żarówki ledowe są coraz częściej wybierane przez konsumentów.