Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Plafon

W czasach obecnych nie ma raczej mowy o czymś takim jak typowy plafon, bo plafony wykonuje się ze szkła i stali chromowanej, z samego szkła, istnieją także plafony srebrne, te z tworzyw i te filcowe. Spotyka się też plafony, które są mieszankami tych typów. Rzecz jasna te z mosiężnymi lub srebrnymi detalami kosztują najwięcej, choć i te ze szkła barwionego nie są tanimi. Inne opcje można uznać raczej za te o cenach akceptowalnych dla większości z nas, ale nie patrzymy jedynie na samą cenę, czy też na materiały, z których takowe wykonano, bo kluczowe znaczenie ma też stylistyka i co najciekawsze może ona nawet podbijać cenę i to znacząco, bo cos ciekawego i modnego nie może być tanie, chyba że to aż za często występująca opcja.

Ważne wzmianki.

Plafon tym się różni od żyrandola, że nie zwisa z sufitu i nie posiada też tej sztywnej szyjki do elementu z żarówkami, czyli idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których przypadku sufit jest dość nisko. Kluczowe znaczenie ma też i to, że też i w tych pomieszczeniach jakiś poziom stylowości musi zostać zachowany. Mowa tu o tym, że plafony dziś muszą upiększać, choć nie oznacza to tego, że nie pasują do pokoi, w których przypadku sufit znajduje się dość wysoko. Wiele znaczy te i to, że plafony z chromowanej stali obecnie uznaje się za te najciekawsze, bo w nowoczesnym budownictwie nie brakuje detali z tej stali.plafon

Styl.

Nie da się ukryć też i tego, że nawet plafon wykonany z tworzywa może wykonać, tak jest ten z chromowanej stali i szkła kryształowego, a tworzywa to raczej nie opcja gorsza, choć to właśnie takie nabywa wielu z nas, a powodem tego typu zakupów są rzecz jasna niskie ceny.