Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Profil LED – wszechstronne oświetlenie meblowe

Dzięki zastosowaniu technologii LED można oświetlić każdego typu meble. To nowoczesny wybór do wielu wnętrz!

Oświetlenie mebli LED

Dzięki oświetleniu ledowemu można nie tylko stylowo zaaranżować rożne pomieszczenia. Tego typu artykuły doskonale nadają się również jako oświetlenie mebli.

Meble mogą być uzupełnione o różnego rodzaju LED-y. Pod względem swojej funkcjonalności na uwagę zasługuje oświetlenie liniowe LED, które składa się z taśmy z diodami LED, a także z osłaniającej ją oprawy, najczęściej aluminiowej – takie są polecane przez fachowców profile do taśm LED z Belmeb. Profile tego rodzaju mogą być także uzupełnione o klosze – mleczne lub transparentne.

Dodatkowo, stosuje się inne elementy instalacji, w tym przewody, wyłączniki, transformatory, zasilacze.

Zastosowanie profili LED

Estetyczny profil do taśmy LED wyposażony w białe lub w kolorowe diody (RGB) może być używany na wiele sposobów jako oświetlenie meblowe. To niemalże nieograniczone zastosowanie!

Najczęściej profil LED umieszczany jest na obrzeżach mebli oraz w ich wnętrzu. Możliwe jest wtedy uzyskanie efektu dekoracyjnego, lecz LED-y posiadają również funkcje praktyczne.

Oświetlenie LED często stosowane jest w meblach kuchennych. Profil może być umieszczony nad blatem, by zapewnić dodatkowe oświetlenie przestrzeni roboczej. Także takie artykuły stosowane są wewnątrz szafek i szuflad, pozwalając na praktyczne oświetlenie ich zawartości.

Zatem profile LED to sprawdzony sposób na estetyczne i funkcjonalne oświetlenie mebli!