Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Światło wszystko zmienia

Eleganckie mieszkanie, które przyciąga uwagę, a jednocześnie jest wygodne i przytulne to zbiór wielu elementów. Dobrze dobrane meble, pasująca kolorystyka oraz funkcjonalne rozwiązania decydują o charakterze wnętrza. Jednak to światło decyduje, jaki nastrój będzie panował w naszym domu. Jak stworzyć nastrojowe i funkcjonalne oświetlenie?

Światło górne

Dobre, jasne światło górne jest niezbędne. To dzięki niemu wykonywanie czynności domowych nie jest uciążliwe.

Bardzo ciekawe jest zastosowanie kilku prostych lamp, która powiesimy nad stołem, który jest centralnym punktem salonu. Warto również rozpatrzeć możliwość powieszenia dwóch identycznych żyrandoli na skrajnych końcach pokoju dziennego. Można również zastosować oświetlenie halogenowe, które dobrze podkreśli wybrane miejsca w pokoju dziennym.

Światło boczne

Nastrój pokoju tworzy światło boczne. 4concepts lampy ustawione na komodzie, stoliku nocnym czy biurku pozwolą wyeksponować i podkreślić wybrane miejsca pokoju dziennego.

4concepts producent oświetlenia to lampy, których wysokość jest bardzo zróżnicowana. Warto to wykorzystać i z lamp stworzyć kompozycję, która będzie głównym elementem dekoracyjnym salonu. Ustawiając dwie lampy obok siebie, wyższą i niższą uzyskamy niebanalna dekoracje, która nie wymaga żadnych dodatkowych elementów ozdobnych. Podstawy lamp, które są wykonane ze szkła są dekoracją samą w sobie.

Oświetlenie 4 concepts warto również umieścić na stoliku, który znajduje się w pobliżu sofy. Rozproszone światło zapewni miły, przytulny nastrój, a jednocześnie podkreśli kącik wypoczynkowy. Miękkie poduch, ciepły pled oraz dobra książka dopełnią aranżacji jednocześnie tworząc miejsce, w którym można posiedzieć, odpocząć oraz zrelaksować się po długim dniu.

Umiejętne rozmieszczenie lamp pomoże stworzyć oświetlenie, które dzięki zmiennemu natężeniu światła będzie funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu oraz przytulne i nastrojowe, gdy będziemy tego potrzebowali.

Dowiedz się więcej.