Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Jak dobrać odpowiednią lampę sufitową?

Nie da się ukryć, że oświetlenie w domu lub mieszkaniu spełnia dla nas wszystkich niezwykle ważną rolę. Nie tylko pozwala ono wykreować we wnętrzu określony klimat, ale przede wszystkim dba o nasze bezpieczeństwo po zmroku. To właśnie dzięki lampom sufitowym nie obijamy się w nocy o każdy przedmiot, a nasze pomieszczenie wypełnia się przyjemnym światłem o ciepłej brawie. Jednak jak dobrać odpowiednią lampę sufitową?

Lampa sufitowa a styl wnętrza

Lampa sufitowa musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowana do już istniejącej aranżacji wnętrza (duży wybór znajdziemy m.in. na https://www.elampy.pl/lampy-sufitowe). Tylko wtedy będzie ona wstanie stworzyć jednolitą i spójną kompozycję, a także nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru. Zatem jak można dobrać taką lampę do pomieszczenia i stylu w jakim zostało ono urządzone? Otóż:

  • lampy w stylu glamour- pasują do wnętrz urządzonych w tym samym stylu, zwykle są one błyszczące i cechują się prostą formą.
  • lampy w stylu retro- idealnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych oraz tych, które zostały zaaranżowane w stylu boho. Wyróżniają je drewniane wstawki.
  • lampy minimalistyczne- idealne do minimalistycznych wnętrz. Cechują je geometryczne kształty i brak zdobień.

Czy lampa sufitowa we wnętrzu będzie wystarczająca?

Lampa sufitowa we wnętrzu z pewnością może spełniać rolę głównego źródła światła, jednak nie jedynego. Poświata lampy z pewnością nie dotrze do wszystkich zakamarków pomieszczenia, więc trzeba będzie dodatkowo je doświetlić. Co więcej, ze względów dekoracyjnych warto skusić się również na oprawki halogenowe. Potrafią one wykreować w pomieszczeniu niesamowity i niezwykle intymny klimat więc z pewnością będzie to dobre rozwiązanie.