Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Kupujemy lampę podłogową

 

Lampa podłogowa inaczej zwana lampą stojącą usadowiona jest na wysokim stojaku. W wersji klasycznej lampa podłogowa pojawia się z abażurem, który zasłania źródło światła, nowoczesne lampy z powodzeniem poradzą sobie bez abażurów. Miękkie, rozproszone światło emitowane przez lampę podłogową tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu.

 

Cechy lamp podłogowych

Lampa podłogowa różni się od innych typów lamp mobilnością – można ją łatwo przenieść w dowolne miejsce. Spotkać możne również lampy podłogowe ze stolikiem, które można wykorzystać np. jako stolik kawowy lub stolik nocny. Może być idealnie dopasowana kolorem do naszego salonu, np. lampa podłogowa granatowa.

Źródła światła w lampach podłogowych to nie tylko tradycyjne żarówki, ale także bardziej nowoczesne rozwiązania. Na przykład lampy podłogowe LED oszczędzają zużycie energii.

Główne obszary zastosowania lamp podłogowych to oświetlenie lokalne, na przykład fotela do czytania. Wykorzystywane są również w miejsce lamp stołowych, co pozwala na uzyskanie dodatkowej powierzchni na stole. Przy pomocy lamp podłogowych możliwa jest wizualna korekta przestrzeni: światło skierowane w górę optycznie powiększa pomieszczenie, a skierowane w dół – zmniejsza je.lampa stojąca granatowa

Zakup lampy

Po zapoznaniu się z rodzajami lamp podłogowych wygodniej jest wybrać odpowiedni model, odwiedzając stronę internetową sklepu, gdzie prezentowane są modele na każdy gust, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo popularna ostatnio jest lampa stojąca granatowa. Lampy podłogowe, z wyjątkiem ekskluzywnych modeli, są niedrogie i dostępne niemal dla każdego. Przed zakupem lampy podłogowej powinieneś wiedzieć, dlaczego jest kupowana i gdzie dokładnie będzie postawiona. Zakupiona lampa podłogowa nie powinna wprowadzać dysonansu do wnętrza i stylu pomieszczenia, w którym będzie stać. Wręcz przeciwnie, powinien harmonijnie do niego pasować i dodawać mu dodatkowego wdzięku.