Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Włączniki światła – zastosowanie i dostępne rodzaje

W XXI wieku ciężko jest już znaleźć dom czy mieszkanie, które nie posiada włączników światła. Powinny znaleźć się one w praktycznie każdym domu. Nadal duża część osób myśli, że kupno włączników elektrycznych jest prostą sprawą. Nie jest tak, ponieważ istnieje wiele różnych włączników światła, które nadają się do różnych pomieszczeń.

Włącznik światła – jakie są podstawowe rodzaje?

W sklepach możemy kupić włączniki światła w kilku wersjach. Na rynku dominują modele jednobiegunowe, dwubiegunowe, a także świecznikowe. Warto podkreślić, że włącznik jednobiegunowy wyposażony jest w zaledwie jeden przycisk i jest to najpopularniejszy model. Stosujemy go w sytuacji. gdy chcemy włączać i wyłączać światło w zaledwie jednym pomieszczeniu. Natomiast modele dwubiegunowe przeznaczone są przede wszystkim do dwóch obwodów oświetlenia podczas jednego momentu.włącznik światła

Włączniki elektryczne

Jeśli posiadamy dom, który ma więcej niż jedną kondygnacje, to warto kupić włączniki schodowe bądź krzyżowe – jest to standard w wielu polskich domach. Należy pamiętać, że włączniki schodowe wyposażone są przede wszystkim w jeden przycisk i służą głównie do sterowania oświetleniem z dwóch innych miejsc.

Nowoczesne włączniki światła

W sklepach możemy kupić standardowe włączniki światła w tradycyjnej formie, a także tej nowoczesnej. Te drugie wyposażone są w opcję dotykową, która stała się standardem w wielu obecnych mieszkaniach czy domach. Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem są włączniki elektryczne tutaj dostępne posiadające czujniki ruchu. Innym ciekawym włącznikiem światła jest taki, który posiada specjalne podświetlenie. Dzięki temu nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem przycisku podczas ciemności. Jest to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie.