Oświetlenie wnętrz - inspiracje i porady

Jakie lampy do pokoju młodzieżowego?

 

Pokój dziecka zmienia się chyba najczęściej na przestrzeni lat. Inaczej wygląda, gdy do domu trafia niemowlak, zmienia się przy dziecku przedszkolnym, jeszcze bardziej, gdy zaczyna ono uczęszczać do szkoły i ostatnie przeobrażenie, gdy dziecko zmienia się w nastolatka. Razem ze wszystkimi zmianami przekształceniu ulega również oświetlenie.

 

Pokój młodzieżowy oświetlenie

Lampy do pokoju młodzieżowego powinno być starannie dobrane, nie tylko pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. W pokoju nastolatka światło powinno świecić;

  • z góry, by oświetlić całą powierzchnię pomieszczenia
  • znad biurka, lampy biurkowe rzucają światło na wszystko, co leży na biurku
  • przy łóżku, do czytania w łóżku
  • z boki ściany, by lekko doświetlić pokój, gdy nastolatek/nastolatka przegląda zawartość komputeralampa do pokoju młodzieżowego

Lampy do pokoju młodzieżowego

Wygląd Oświetlenia do pokoju młodzieżowego zależy od wieku oraz płci nastolatka. Zwykle lampa wisząca dla tego wieku jest już neutralna i przypomina „dorosłą” lampę. Więcej fantazji posiada zwykle lampa biurkowa czy boczna. Ich klosze można dobierać do każdego gustu. Dla dziewczyny doskonałe będą klosze barwne jedno lub wielokolorowe. Niektóre z nich w kolorach pastelowych świetnie komponują się z każdym wnętrzem. Kolorowe klosze w ptaki, zwierzęta, ryby czy motyle urozmaicą i dodadzą barwy aranżacji.

Do pokoju nastolatka pasują klosze jednokolorowe, ale też takie, które niosą ciekawy wzór, odpowiadający jego zainteresowaniom. Oświetlenie do pokoju młodzieżowego nie musi być nudne. Wystarczy trochę wyobraźni i odwagi w doborze kolorów i wzorów. A gdy minie kolejny etap życia, zawsze można je łatwo zmienić.